راهکارهای متنوع برای نیازهای مختلف

وب سایت چیست ؟ و مزایای داشتن وبسایت

247 1397 / 12 / 11
وب سایت چیست ؟ و مزایای داشتن وبسایت

وب سایت اصطلاحا به مجموعه صفحات مرتبط با یکدیگر می گویند که می توانند شامل متن ،صوت ،تصویر ،ویدیو و یا فایل های دیگر باشند.

برای اینکه وبسایت ما در دید عموم قرار گیرد باید فایل های آن در کامپیوتری باشد که در سطح اینترنت در دسترس همه باشد ، به این کامپیوتر سرور می گویند.هر یک از سرورها می توانند یک یا چندین وبسایت را بر روی خود داشته باشند.

معمولا وبسایت ها به دو دسته کلی 1. استاتیک (ثابت) 2. داینامیک (پویا) تقسیم می شوند.

 

وبسایت استاتیک یا ثابت چیست ؟

سایت های استاتیک دارای کنترل پنل مدیریت نمی باشند و تقریبا ساختاری همواره ثابت دارند. این نوع سایت ها قابلیت بروزرسانی توسط افرادی که دانش تخصصی طراحی وب ندارند ممکن نیست.و هر تغییر کوچکی باید توسط طراح سایت انجام شود.این نوع وبسایت ها دارای صفحات کمی می باشند ، از حجم پایینی برخوردارند و بیشتر برای کسانی مناسب هستند که قصد بروزرسانی وبسایت را ندارند.

 

وبسایت داینامیک یا پویا چیست ؟

وب سایت های پویا طراحی زمانبر و پیشرفته تری دارند ، حجم بالاتری نسبت به وبسایت های استاتیک دارند ، و امکانات فراوانی دارند. وبسایت های داینامیک با بازدیدکنندگان وبسایت در تعامل هستند و به درخواست های کاربران پاسخ می دهند.

در این نوع وبسایت ها مدیر سایت توانایی ایجاد مطلب ،ایجاد صفحه ،ایجاد فرم و… را بدون دانش برنامه نویسی دارد.و میتواند از طرف کاربران نیز پاسخی دریافت کند.

به عنوان مثال مدیر سایت می تواند از طریق یک فرم از کاربرانش نظرخواهی کند و…

تمام سایت های طراحی شده توسط گروه آلفاپیج داینامیک هستند و قابلیت هر نوع تغییر را دارند.

مقاله : بررسی وبسایت شرکتی

مزایای داشتن وبسایت :

کاهش هزینه تبلیغات

به جای تبلیغات چاپی و هزینه های بالای چاپ ، می توانید در سطح اینترنت با هزینه ای پایینتر نسبت به تبلیغات چاپی به هدف خود برسید.

در دسترس بودن

وبسایت شما همیشه و همه جا در دسترس خواهد بود ،و برای مشتریانتان اطلاعات محصولات یا خدماتتان را ارائه خواهد داد.

اطلاع رسانی

اطلاع رسانی از طریق وبسایت بسیار سریعتر و تاثیرگذارتر است.برای اطلاع رسانی از طریق چاپ باید هزینه بالایی بپردازید و در تمام سطح شهر یا کشور پخش کنید اما با داشتن وبسایت تنها کافیست یک صفحه ایجاد کنید و محتوای دلخواهتان را در آن قرار دهید.محتوای صفحه می تواند شامل ویدیو ،تصویر و صوت نیز باشد تا تاثیر بیشتری بر مشتری داشته باشد.

رشد کسب و کارهای نوپا

اکثر مردم برای تامین نیازشان در مرحله اول به جستجوی اینترنتی می پردازند ، در میان این جستجوها هر روز صدها نفر از سمت موتورهای جستجو به صورت رایگان به سایت شما هدایت می شوند.و کاربران را با محصولات و خدمات شما آشنا می کنند.

ارسال دیدگاه

  • آمار سایت

    • 8,772
    • 3,779
    • 5
    • 48